Památky, které chceme opravit v roce 2017.

 

1. Oprava kříže v obci Kruh

 V obci kruh se budeme snažit opravit kříž, který byl součástí zastavení. Nevhodný zásah v minulosi tělo kříže uzavřel cementovým potěrem a dochází k degradaci pískovce, který pod vrstvou cementu nedýcha a začíná se rozpadat.

              

2. Obnovení sochy Sv. Jana Nepomuckého na Horní Housce

Do roku 1945 stávala na Horní Housce dřevěná socha Sv. Jana Nepomuckého na dřevěném sloupu. Socha i sloup se s koncem války ztratili. Na místě sochy byla následně vysazena " Lípa svobody ". Našemu spolku se podařilo zakoupit  sochu Sv. Jana Nepomuckého z dusaného pískovce, kterou bychom chtěli umístit na kamenný podstavec a vrátit na původní místo. 

3. Umístění železného kříže

Náš spolek zakoupil 3metry vysoký železný kříž s litinovými ozdobami. Kříž zrestaurujeme a chtěli bychom ho po dohodě s farností umístit v blízkosti bořejovského kostela.

         

4. Pomníček padlým pod Beškovem

Stav pomníčků padlým v I. světové válce byl dlouho trnem v oku našich členů. Několikrát jsme žádali různé instituce v grantových řízeních o přispění na jejich revitalizaci. Bohužel úcta k padlým není v našem státě již dlouhou dobu na pořadu dne. Naši členové se tudíž dohodli, že si pomníčky vezmou na starost a postarají se o jejich opravu sami. Věříme, že se budeme moci v roce 2017 podívat na fotografie i zkrášleného pomníčku pod Beškovem.

   

Novinky

 • Betlémské světlo na Bořejově

  12.12.2017

  Pozvánku naleznete zde

 • Benefiční koncert na Bořejově

  7.9.2017

  Pozvánku na koncert naleznete zde

 • Barokní kříž v obci Kruh slavnostně požehnán

  22.7.2017

  Více o opravě a žehnání pod tímto odkazem

 • Svěcení barokního kříže v Kruhu

  16.7.2017

  Pozvánku na svěcení barokního kříže v Kruhu naleznete zde

 • Pozvánka na výstavy a koncert

  6.6.2017

  Pozvánky na tři výstavy a jeden koncert naleznete zde

Starší »